Pino Lojra Didaktike Qyteti

A-003325

Produkte te reja

Pino

7 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 3.000 Lekë

4 490 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Pino Roller coaster City është një lodër argëtuese e cila ndihmon fëmijët e vegjël të aktivizojnë proceset e  mendimit, të cilat janë shumë të rëndësishme për zhvillimin e aftësive intelektuale.

Labirinti me një kryqëzim per makina, polici dhe stacion zjarri, tela të lakuar dhe shenja trafiku ku nj epjes e tyre jane te levizeshme.

Kjo lloj përmbajtje ndihmon fëmijët për të lëvizur pjesët e lëvizshme përgjatë telave duke udhëhequr elementët lart-poshtë-djathtas, fëmija ka mundësinë të shohë se çfarë është përpara, prapa, çfarë është e shpejtë, e ngadaltë dhe të zhvillojë shkathtësinë dhe koordinimin e tij duke manipuluar në këtë mënyrë.

Fëmijët më të vegjël së pari hulumtojnë këtë lodër, vëzhgojnë atë, kthejnë atë në të gjitha drejtimet, duke vërejtur të gjitha pjesët e saj dhe duke u përpjekur të kuptojnë parimin e lojës.

Ndërsa fëmija rritet, Pino Roller coaster Grad zgjon imagjinatën e tij dhe fëmija zgjeron veprimet e lojës, mat pozicionin, distancën, mundësitë e përplasjes dhe të ngjashme. duke praktikuar perceptimin dhe arsyetimin ushtrime të koordinimit të syve duke praktikuar përqendrim dhe aftësi të shkëlqyera motorike ngjyrat e te mesuarit duke mësuar koncepte nga fusha e trafikut dhe pjesë e qytetit argëtim i zgjatur përpunim i imët i pjesëve prej druri ilustrime simpatike të elementeve

Dimensionet e kutisë: 30.5X28X28CM

Materiali: dru, tel

Mosha: 12 muaj + 

30 produkte te tjere ne kete kategori: