Nuvita Aerosol Family 5022

NU0066

Produkte te reja

Nuvita Baby

Nuvita Aerosol Family

 • Modeli 5022
 • Per femije dhe te rritur
 • Pajisje mjekesore e klasit IIa
 • I pershtatshem per te gjitha llojet e ilaceve

Me shume detaje

3 Items

Kujdes: Artikulli i fundit ne stok

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

8 490 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Nuvita Aerosol Family 5022

Rekomandohet per trajtimin e alergjive dhe crregullimeve te traktit respirator.

Perdoret per te gjitha llojet e barnave, perfshire ato me baze vaji, qe perdoren shpesh ne fushen pediatrike.

Grimcat e nebulizuara (grimcat e ajrit) kane nje madhesi optimale qe lejon nje depozitim te synuar te ilaçit duke nxitur qetesimin dhe sherimin.

Vjen me 2 shpejtesi, ku mund te zgjidhni vete shpejtesine e deshiruar.

Ne paketim perfshihet nje maske per te rritur dhe nje maske per femije.

Karakteristikat teknike
Ajri ne kompresor 9ltr / min
Kapaciteti i kontejnereve te ilaceve

minimumi 2ml, maksimumi 8ml

MMAD mod standard 3.78μm
MMAD

mod me shpejtesi te larte 4.58μm

Presioni i kompresorit

maksimumi 1,8 ± 0,3 bar

Niveli i zhurmes 54dBA ne 1 milion
Fraksioni i frymemarrjes

5.0μm standarde 63%, 5.0μm shpejtesi te larte 54.4%

4 produkte te tjere ne kete kategori: