Reer Bllokues per Dritare dhe Dyer

Produkte te reja

Reer

30 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 390 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Reer aksesor i cili mbron fëmijët nga rënia e rrezikshme nga dritaret.

Në Gjermani, pothuajse 50 fëmijë bien nga dritaret ose ballkonet çdo vit dhe pësojnë lëndime të rënda ose fatale.

Shpesh mjaftojnë vetëm disa momente: buria e një makine, cicërimat e zogjve ose tingulli i fëmijëve që luajnë e drejton vëmendjen e fëmijës jashtë.

Nëse më pas të vegjlit lihen të pa vëzhguar për një moment të shkurtër, ata ngjiten në prag të dritares, hapin dritaren dhe në rastin më të keq humbin ekuilibrin. 

Fëmijët e prekur janë zakonisht midis 1 dhe 3 vjeç.

Me pajisjen e re të sigurisë së dritares "WinLock", fëmijët nuk rrezikojnë të hapin dritaren më vete.

Ajo fiksohet midis dorezës dhe kornizës në disa hapa të thjeshtë.

Eshte testuar per sigurine e fëmijëve me çertifikim SLG

Dy lëvizje të thjeshta parandalojnë fëmijët të hapin bravën: duke shtypur çelësin e kyçjes dhe duke kthyer njëkohësisht dorezën e dritares, pajisja e sigurisë mund të zhbllokohet.

Pajisja mbyllëse per dritaren dhe derën e ballkonit nuk është vetëm e lehtë për tu përdorur, por është gjithashtu e lehtë për tu instaluar - pa ndonjë shpim ose ngjitje.

Mund të futet midis dorezës dhe kornizës së dritares ose derës së ballkonit në disa hapa të thjeshtë dhe të hiqet nëse është e nevojshme pa lënë asnjë mbetje.

Peketimi permbane 1 cope.

Prodhuar ne Gjermani.

24 produkte te tjere ne kete kategori: