Aptamil 1 per Bebe 0-6 Muaj Zmadho

Aptamil 1 per Bebe 0-6 muaj

LCN0002

Produkte te reja

Aptamil

* Qumesht Aptamil 1

* Per femije 0-6 muaj

* Sasia 400 gr

Me shume detaje

4 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 590 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Aptamil Pronutra Advance 1-Formulë foshnjore 400gr Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tone unike të elementeve me proçesin tonë unik dhe të avancuar.

Një formulë foshnjore e kompletuar e përgatitur posaçërisht për të plotësuar nevojat nutricionale të bebeve tuaja në stadet e hershme të zhvillimit të tyre - nga lindja deri 6 muaj.

Pas kësaj periudhe rekomandohet të kalohet gradualisht nga stadi 1 tek stadi 2 (Aptamil 2). 

Ingridientet: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Alergjene: qumeshti, peshku, soja.

Perberja ne 100ml qumesht te pergatitur:

Energji 276kj /66kcal ; Yndyrna 3,4g, prej te cilave: (te ngopura 1,5 g,(te monopasaturuara 1.3g, te polipasaturuara 0.60g); Acid linoleik (LA) 446mg; α-Acid linoleik(ALA) 54mg; Acid arakidonic (AA) 17mg; Dokosahekzanoik acid (DHA) 17mg; Karbohidrate 7.4g prej te cilave: (sheqer 7.3g, laktoze 7.0g, inositol 7.2mg); Fibra 0.60g prej te cilave: (GOS² 0.48g, FOS³ 0.08g, 3’GL ⁴ 0.015g) Proteina 1.3g; Kazeine 0.70g; Proteina hirre 0.70g; Vitamina: Vitamine A 58μg; Vitamine D 1.4μg; Vitamine E 1.1mg TE; Vitamine K 5.8μg; Vitamine C 9.2mg; Vitamine B1 0.06mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.43mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate14 μg; Vitamine B12 0.17μg; Biotin 1.7μg; Acid Pantotenik 0.53mg; Minerale: Natrium 22mg; Kalium 71mg; Klorid 52mg; Kalcium 60mg; Fosfor 41mg; Magnez 5.4mg; Hekur 0.53mg; Zink 0.48mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.003mg; Fluor ≥ 0.006mg, Selen 3,0μg; Jod 13μg , L-karnitine 2.1mg; Koline 22mg; Taurine 5.4mg; Karbohi¬drate

Doza standarte: 100 ml Aptamil Aptamil 1 Pronutra ADVANCE= 90 ml uje + 3 luge matese

Paketim ne kuti metalike 400gr.

*Shenim i rendesishem

Qumeshti i gjirit esht ushqimi ideal per rritjen e shendetshme dhe zhvillimin e foshnjave e te femijeve.

Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera

*Kujdes:

Perpara se te vendosesh te plotesosh ose zevendesosh qumeshtin e gjirit me kete produkt, keshillohuni me mjekun ose personin qe ofron kujdes shendetesor per nenen dhe femijen.

Fleta e të dhënave

Sipas moshës 0-6 muaj

30 produkte te tjere ne kete kategori: