Aptamil 2 per Bebe 6-12 muaj Zmadho

Aptamil 2 per Bebe 6-12 muaj

LCN0003

Produkte te reja

Aptamil

* Qumesht Aptamil 2

* Per femije 6-12 muaj

* Sasia 400 gr

Me shume detaje

50 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 590 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Aptamil Pronutra Advance 2 - Formulë qumështi e vazhdimit 400gr 

Bazuar në 40 vjet kërkime shkencore dhe frymëzuar nga nevojat e bebeve, ne krijuam formulën e gjeneratës së ardhshme Pronutra ADVANCE.

Formulë e patentuar e gjeneratës së ardhshme, që kombinon përzierjen tone unike të elementeve me proçesin tonë unik. Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur nevojat nutricionale në rritje të vogëlushit tuaj nga 6-12 muaj.

Aptamil 2 është i përshtatshëm për bebe mbi 6 muaj dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Kur bebja mbush 12 muaj rekomandohet të kalohet gradualisht nga Aptamil 2 tek Aptamil 3.

Ingridientet: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL); LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura); proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Alergjene: qumeshti, peshku, soja.

Përberesit në 100 ml ushqim të përgatitur

Energji 285 kj /68kcal; Yndyrna 3.2g prej te cilave: (te ngopura 1.4 g, (te monopasaturuara 1.2g, te polipasaturuara 0.50g); Acid linoleik (LA) 428 mg; α-Acid linoleik(ALA) 51mg; Acid arakidonic (AA) 8.8mg; Dokosahekzanoik acid (DHA) 17mg; Karbohidrate 8.2g prej te cilave: (sheqer 8.1g, laktoze 7.8g, inositol 6.6mg); Fibra 0.6g prej te cilave: GOS³ 0.48g, FOS³ 0.08g, 3’GL ⁴ 0.015g) ; Proteina 1.4g; Kazeine 0.8g; Proteina hirre 0.50g; Vitamina: Vitamine A 60μg; Vitamine D 1.7μg; Vitamine E 0.77mg TE; Vitamine K 5.9μg; Vitamine C 9mg; Vitamine B1 0.05mg; Vitamine B2 0.14mg; Vitamine B3 0.46mg; Vitamine B6 0.05mg; Folate 13μg; Vitamine B12 0.17μg; Biotin 1.8μg; Acid Pantotenik 0.49mg; Min¬erale: Natrium 23mg; Kalium 78mg; Klorid 54mg; Kalcium 73mg; Fosfor 50mg; Magnez 7.1mg; Hekur 1.0mg; Zink 0.5mg; Baker 0.05mg; Mangan 0.01mg; Fluor ≥ 0.006mg ; selen 3.1 mg; Jod 13μg; L-karnitine 2.0mg; Koline 15mg; Taurine 5.1mg ; Karbohidrate jokalorike 0.2g; Nukleotide 2.4mg

Doza standarte: 100 ml Aptamil Aptamil 2 Pronutra ADVANCE= 90 ml uje + 3 luge matese

Alergjene: qumeshti, peshku, soja.

Paketim ne kuti metalike 400gr.

*Shenim i rendesishem

Qumeshti i gjirit esht ushqimi ideal per rritjen e shendetshme dhe zhvillimin e foshnjave e te femijeve.

Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera

*Kujdes:

Perpara se te vendosesh te plotesosh ose zevendesosh qumeshtin e gjirit me kete produkt, keshillohuni me mjekun ose personin qe ofron kujdes shendetesor per nenen dhe femijen.

Fleta e të dhënave

Sipas moshës 6 muaj +

30 produkte te tjere ne kete kategori: