Nuvita Jastek 3D 6501

NU0131

Produkte te reja

Nuvita Baby

 • Nuvita Jastek per te porsalindur 3D
 • Modeli 6501
 • E pershtateshme per femije 0+
 • Material Hipoalergjik
 • Nepermjet sistemit te saj ben kalimin e ajrit.
 • Mbron formen e kokes se femijeve

Me shume detaje

6 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

2 990 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Nuvita jastek i cili ben te mundur kalimin e ajrit plotesisht dhe hipoallergjik, ndihmon në parandalimin e S.I.D.S. (sindroma e vdekjes së shtratit), Plagiocefalia dhe Brakicefalia (koka e sheshtë).

Pëlhura e veçantë me formen e hojeve te mjalti dhe struktura tredimensionale e jastëkut nxisin qarkullimin konstant të ajrit, duke rritur nivelin e sigurisë gjatë gjumit në krahasim me jastëkët e tjerë.

Nuk mban lëngje pasi ato kalojnë shpejt poshtë dhe është i dobishëm në rast regurgitimi të fëmijës për të shmangur ngecjen e rrezikshme pranë gojës ose hundës gjatë gjumit.

Forma e saj e veçantë favorizon zhvillimin e rregullt të formes se kokes, gjithashtu si një parandalim për Plagiocephaly dhe Brachycephaly.

Gjithashtu mbështet qafën dhe shpatullat për një pozicion korrekt të shpinës dhe shtyllës kurrizore.

Jastëku është hipoallergjenik dhe i përshtatshëm për kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën delikate të foshnjës, e cila do të përfitojë nga mbështetja në një sipërfaqe të thatë dhe të freskët edhe gjatë ditëve më të nxehta.

Specifikimet teknike:

 • Te lahet jastëku para përdorimit të parë
 • Jastëk 100% poliestër
 • Brendësi e fibrave të silikonit
 • Permasat: 27 x 36 cm

3 produkte te tjere ne kete kategori: