Pulsoximeter Pediatrik

GAF0002

Produkte te reja

10 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

6 990 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Për të monitoruar nivelin e oksigjenit dhe te pulsit përmes gishtit të pacientit (gishti 8-16 mm) në mjediset mjekësore dhe spitalore.

Karakteristikat kryesore:

- SpO2 dhe matja e pulsit

- Shfaqja e indeksit të perfuzionit. P.I. është një vlerë numerike që tregon gjendjen e perfuzionit të gjakut në vendin e sensorit.

Eshtë një vlerë relative që ndryshon nga pacienti në pacient dhe nga vendi i matjes

- Saktësi dhe përsëritje të lartë: produktet prodhohen nga GIMA (në objektet e RC) nën kontrolle të forta të cilësisë të garantuara nga organi italian i njoftuar (CE 0476 CERMET)

- Saktësia nga leximi i parë në pak sekonda falë një veçorie unike të aftësisë së hedhjes së zhurmës

- Qëndrueshmëri shtesë ndaj lëvizjes gjatë matjes (përkulja e gishtit, sëmundja e Parkinsonit, lëvizja e duarve, shtypja e butonit)

- Ndizet automatikisht dhe fiket kur gishti është jashtë.

- Ekran alarmi i tensionit të ulët

- Manual 9 gjuhësh (GB, FR, IT, ES, DE GR, PT, PL, Arabisht)

- 50 orë kohë pune me bateri të plota.

- E paketuar në kuti plastike me bateri dhe qese.

30 produkte te tjere ne kete kategori: