Aptamil Kindermilch 1 Vjec+ Zmadho

Aptamil Kindermilch 1 Vjec+

LCN0418

Produkte te reja

Aptamil

* Qumesht Aptamil Kindermilch 1

* Per femije 1+ vjec

* Sasia 600 gr

Me shume detaje

48 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

2 290 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

APTAMIL KINDERMILCH 1+ (mbi 1 vjec)

Fëmijët e kësaj moshe janë shumë aktive dhe kanë nevojë për një sistem imunitar të fuqishëm!

Bota ku kanë lindur femijët tanë vazhdimisht ndryshon dhe zhvillohet.

Ata do të përballen me shumë mundësi, por edhe me shume sfida, prandaj vogelushët tanë duhet të zhvillojnë aftesinë e përshtatjes që në fillimet e tyre dhe të përfitojnë prej saj për gjithë jetën.

Përmban:

Vitamina A, C dhe D (mbështesin sistemin imunitar

Jod- I domosdoshëm për rritjen si edhe për funksionin e hormonit të tiroides

Vitaminë D & Kalcium – për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave

Proteina dhe vlera ushqyese të pershtatura për moshën

Kombinimin tonë unik GOS/FOS

Përmban vetëm Laktozë-pa shtesë sheqernash

Sasi e madhe yndyrnash të pangopura

SHËNIM I RËNDËSISHËM

“Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve.

Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera.

”KUJDES! Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe si pjesë e një diete të larmishme me ushqim shtesë.

Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun!

Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijes suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes.

Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzojë të ushqehet nga gjiri.

Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë.

Kjo formulë nuk përdoret për foshnja nën 6 muaj.Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25. jo në frigorifer.

Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes.

Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt.

Qumështi i mbetur në shishe duhet flakur menjëherë.

* Përbërësit 

Qumesht i skremuar, Produkte Hirre (hirre e demineralizuar, koncentrat hirre (nga qumeshti) Galakto-oligosaharide (nga qumeshti), Laktoze(nga qumeshti) Maltodekstrine, (nga qumeshti), Vajra Palme, Sinapi, Luledielli, Ortofosfat kaliumi, Ortofosfat kalciumi, Frukto-oligosaharide, Vaj peshku, Citrat kaliumi, Citrat magnezi, Karbonat kalciumi, Lecitin soje, Vitamine C, Vitamine D, Vitamine B12, Acid pantotenik, Acid folik,Vitamine A, Vitamine B2, Biotine, Niacine, Vitamine B6, Vitamine B1, Jodur kaliumi, Vitamine K.
Alergjenë: qumështi, peshku, soja.

* Vlerat ushqyese në 100 ml ushqim të përgatitur 

Energji 271 kj /50kcal ; Yndyrna 2.2g prej te cilave: (te ngopura 0.59 g, te pangopura me lidhje njefishe 1.21g te pangopura me lidhje shumefishe 0.39g, Karbohidrate 5.3 g prej te cilave sheqerna 5.1g; Fibra 1.0 g; Proteina 1.9g; Kripe 0.07g; Vitamina: Vitamine A 78 µg, Vitamine D 3.1 µg, Vitamin E 1.1mg, Vitamine K 5.6 µg, Vitamine C 7.4 mg, Vitamin B1 0.04 mg, Vitamin B2 0.23 mg, Niacin 0.10 mg, Vitamin B6 0.05 mg, Acid Folik 16 µg, Vitamin B12 0.45 µg, Biotin1.6 µg, Acid pantotenik 0.37 mg, Minerale: Kalium 157 mg, Kalcium133mg, Fosfor 101 mg Magnez 13 mg, Hekur 0.88 mg, Jod 25 µg.
Laktoze 4.3g, LCPs³ 21.9 mg, Oligosaharide 1.4g, nga te cilat: GOS³ 1.26g, FOS³ 0.14g.
³LCPs=Zinxhir i gjatë yndyrnash të pangopura
³GOS =Galakto-oligosaharide
FOS= Fruk¬to-oligosaharide

* Udhëzime Përgatitjeje 

Kur përgatisni Aptamil Kindermilch 1+ është e rëndësishme për shëndetin e fëmijës suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes.

1.Zjeni ujin për 10 minuta dhe lereni të ftohet deri në 40°

2.Hidhni sasinë e duhur të ujit në filxhan ose gotë. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit duke përdorur lugën matëse qe do gjeni në kuti. (lugë e plotë, e niveluar)

3. Trazojeni mire dhe kontrolloni temperaturen (rreth 37°)

Ekspertët e ushqyerjes rekomandojnë përafërsisht 300 ml qumësht dhe nënprodukte të tij të ndara në 3 vakte për fëmijët e vegjël. Si pjesë e një diete të balancuar qumështi i fëmijëve Kindermilch 1+ mund të jepet në mëngjes, drekë ose darkë. Mund të jepet i ngrohtë ose i ftohtë. Luga matëse merr 5.9 g pluhur.

Kindermilch i përgatitur (ml) SASIA E DUHUR PER 100 ML TË PERGATITUR

100 Ujë (ml) Luge matëse

90 ml water 2

Doza standarte: 11.8 g pluhur (2 luge matëse) + 90 ml ujë = 100 ml qumësht të përgatitur.

Afati i përdorimit: Shih pjesën e sipërme të kutisë

Pesha neto 600g

14 produkte te tjere ne kete kategori: