Hipp Qumësht Combiotic 2 300gr Zmadho

Hipp Qumësht Combiotic 2 300gr

KOS0012

Produkte te reja

HIPP

* Qumesht Cobiotic HiPP 2

* Per femije mbi 6 muaj

* Prodhim Organic

* Sasia 300 gr

Me shume detaje

25 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 150 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Hipp Qumësht Combiotic 2 300gr

Përbërësit: qumësht I skremuar*, laktozë*, vajra bimore*(vaj palme*, vaj kolze*, vaj luledielli*), hirrë*galakto oligosaharide,nga laktoza* karbonat kalciumi, klorur kaliumi, vitamin C, L-triptofan, klorur kalciumi, sulfat hekuri, stabilizues acid laktik, kulturë natyrale e acidit laktik (lactobacillus fermentum hereditum *) ,vitamin E, vitamin A, niacin, oksid zinku, acid pantotenik, sulfat bakri, vitamin K, vitamin B1, vitamin B6, sulfat magnezi. acid folik, biotin, jodur kaliumi, vitaminB2, selenat natriumi, vitamin D, vitamin B12

* prodhim organik

* Lactobacillus fermentum CECT5716

* Vaj palme organik i certifikuar nga autoritetet e pavaruara kontrolluese

*Pa përbërës të modifikuar gjenetikisht (në përputhje me Rregulloren e Bujqësisë Organike)

Përdorimi: HiPP Combiotic 2 është krijuar posaçërisht për nevojat e foshnjes suaj që nga muaji i 6 duke ndikuar në zhvillimin e shëndetit pas gjidhënies dhe formulave të tjera të qumështit.

Udhëzime për përgatitje: Ju lutem kushtojni vëmendje udhëzimeve kur përgatisni formulën për foshnje.

Përgatitja e gabuar si dhe ruajtja e qumështit tëpërgatitur në shishe për një kohë më të gjatë mund të shkaktojë dëme shëndetësore, si për shembull rritja e baktereve të padëshiruara.

Për këtë arsye përgatitni gjithmonë ushqim të freskët për çdo vakt dhe konsumojeni menjëherë. Mos përdorni qumësht të ngelur nga shishet e mëparshme.

Pastroni me kujdes shishen ose biberonin. Paketimin e hapur mbylleni mirë pas çdo përdorimi, të ruhet në vend të thatë dhe temperaturë ambjenti, të konsumohet brenda tre javësh.

Qumështi nuk duhet të ngrohet në mikrovalë (rrezik nga djegia). Ju lutem sigurohuni që paketimi të jetë i padëmtuar para përdorimit. 

Përgatitja: 

1.Vloni ujin e pijshëm dhe lëreni të ftohet përafërsisht 40°-50°C.

2. Shtoni 2/3 e ujit të përgatitur brenda biberonit.

3. Lugën matëse mbusheni sipas sasisë së rekomanduar

4. Mbusheni biberonin dhe tundeni

5. Shtoni ujin e mbetur dhe tundeni përsëri disa herë.

6. Lëreni të ftohet në temperaturë ambjenti (përafërsisht 37°C).

*Për të parandaluar kulturat natyrale të acidit i laktik (Lactobacillus) nga dëmtimi ju lutem mos e përgatisni formulën me ujë të nxehtë.

Sikurse qumështi i gjirit edhe qumështi i formulës përmban karbohidrate. Ato janë pjesë e rëndësishme e dietës së foshnjes. Kontakti i vazhdueshëm i dhëmbëve të fëmijës suaj me ushqime që përmbajnë karbohidrate, mund të çojnë në prishjen e tyre. Ju lutem konsultohuni me mjekun tuaj!

Data e prodhimit dhe skadencës: Shiko në paketim

Shënim: Ushqimi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e fëmijëve. KUJDES! Ky produkt do të përdoret për foshnjat mbi 6 muajshe.

Përpara se të vendosësh të plotësosh ose të zëvendësosh ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun

Fleta e të dhënave

Sipas moshës 6-12 muaj

14 produkte te tjere ne kete kategori: