Frisolac Qumesht per Foshnje 0-6 muajsh, 400 gr Zmadho

Frisolac Qumesht per Foshnje 0-6 muajsh, 400 gr

ALL0039

Produkte te reja

Friso

2 Items

Kujdes: Artikulli i fundit ne stok

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 390 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Cdo femije meriton ushqyerjen me te mire, qe nga momenti ilindjes.

Marka Friso kupton rendesine per te mbeshtetur nevojat e ndryshme ushqimore gjate foshnjerise dhe viteve te rritjes.

Formulat e ndryshme te qumeshtit jane krijuar per te siguruar kombinimin e duhur te lendeve ushqyese per t'i ndihmuar femijet te rriten te shendetshem dhe te fuqishem se brendshmi.

Frisolac eshte qumeshti i cili keshillohet te perdoret per femijet e moshave 0-6 muajsh.

Paketimi permban qumesht pluhur, i cili pergatitet lehtesisht.

Perberesit per 100g qumesht:  Protein 11g, yndyrna 27g, karbohidrate 53g, fiber 2.1g, galacto-oligosaccharides (GOS) 3g, uje 1.7g, linoleic acid 3400 mg, vit A 540 RE, β-carotene 349 mcg, vit D3 9.3 mcg, vit E 96.7 mg, vit K1 42 mcg, vit B1 450 mcg, vit B2 700 mcg, vit B3 3.7 mg, vit B5 2.4 mg, vit B6 385 mcg, vit B9 86 mcg, vit B12 1.2 mcg, vit C 70 mg, biotin 0.013 mg, choline 110 mg, inositol 29 mg, Ca 386 mg, phosphorus 232 mg, Ca/P ratio 1.7, Mg 46 mg, Fe 6.1 mg, Zn 4.7 mg, manganese 136 mcg, copper 367 mcg, iodine 79.6 mcg, Na 156 mg, K 510 mg, Cl 321 mg, selenium 23 mcg, fluoride 18 mcg, α-linolenic acid (ALA) 431 mg, AA 47 mg, DHA 48 mg, taurine 43 mg, AMP 3.7 mg, CMP 12 mg, GMP 2.3 mg, IMP 1.6 mg, UMP 5.1 mg, L-carnitine 8 mg.

Pergatitja: Perzieni 3 luge çaji (13 g) te qumeshtit pluhur ne 90 ml uje te vaket te vluar per te siguruar perafersisht 100 ml qumesht. Duhet te konsumohet menjehere pas pregatitjes.

Frisolac 1 eshte nje formule e cila ndihmon ne tretje dhe per te ruajtur nje sistem te shendetshem gastrointestinal.

Sasia 400g

Fleta e të dhënave

Sipas moshës 0-6 muaj

30 produkte te tjere ne kete kategori: