Frisomel Qumesht per foshnje 6-12 muajsh, 400gr Zmadho

Frisomel Qumesht per foshnje 6-12 muajsh, 400gr

ALL0040

Produkte te reja

Friso

14 Items

Transporti FALAS kudo në Shqipëri

Për blerjet mbi 6.000 Lekë

1 290 Lekë

Porosit me 1 Klik
 • logo

  Transport i shpejte

  Kudo ne Shqiperi dhe Kosove
 • logo

  Ktheje brenda 48 oreve

  nese nuk te pelqen
 • logo

  Paguaj kesh

  kur merr mallin
 • logo

  Kujdes klienti

  brenda pak oreve ju kthejme pergjigje

Me shume informacion

Cdo femije meriton ushqyerjen me te mire, qe nga momenti ilindjes.

Marka Friso kupton rendesine per te mbeshtetur nevojat e ndryshme ushqimore gjate foshnjerire dhe viteve te rritjes.

Formulat e ndryshme te qumeshtit jane krijuar per te siguruar kombinimin e duhur te lendeve, ushqyese per t'i ndihmuar femijet te rriten te shendetshem dhe te fuqishem se brendshmi.

Frisolac eshte qumeshti i cili keshillohet te perdoret per femijet e moshave 6-12 muajsh.

Paketimi permban qumesht pluhur, i cili pergatitet lehtesisht.

Perberesit per 100g qumesht:  Protein 12g, yndyrna 19.3g, karbohidrate 61.9g, fiber 1.7g, galacto-oligosaccharides (GOS) 1.7g, uje 1.7g, linoleic acid 2350mg, vit A 475 RE, vit D3 8.6 mcg, vit E 5.8 mg, vit K1 35 mcg, vit B1 470 mcg, vit B2 900 mcg, vit B6 550 mcg, vit B12 1.5 mcg, vit C 88 mg, Ca 480 mg, Mg 55 mg, Fe 7.3 mg, Zn 4.7 mg, manganese 55 mcg, Na 170 mg, K 555 mg, Cl 321 mg, selenium 20 mcg, fluoride 19 mcg, AMP 3.4 mg, CMP 11 mg, GMP 2.0 mg, IMP 1.5 mg, UMP 4.7mg, L-carnitine 10 mg.

Pergatitja: Pergatitja behet me uje te vaket te valuar dhe sasine e qumeshtit pluhur sipas udhezimeve ne paketim. Duhet te konsumohet menjehere pas pregatitjes.

Frisomel 2 eshte nje formule e cila ndihmon ne tretje dhe per te ruajtur nje sistem te shendetshem gastrointestinal.

Sasia 400g

Fleta e të dhënave

Sipas moshës 6-12 muaj

30 produkte te tjere ne kete kategori: